Obudowy kominkowe
Efektownym elementem, który podnosi estetykę wnętrza, są odpowiednio dobrane obudowy kominkowe. W zależności od wystroju możliwe jest dobranie rozwiązania stylowego, nowoczesnego bądź tradycyjnego. W obrębie tych poszczególnych grup można odnaleźć wiele poszczególnych wzorów, które najlepiej będą odpowiadały indywidualnym preferencjom.
Wszystkie obudowy kominkowe wykonujemy na bazie sprawdzonych, w większości naturalnych materiałów. Istotne znaczenie ma dla na funkcjonalność gotowego produktu. Dlatego przywiązujemy wagę do tego, by odznaczał się łatwością obsługi, trwałością, a także nie generował nadmiernych kosztów w czasie konserwacji i eksploatacji. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów daje nam także gwarancję estetycznego wyglądu. Stosując mocne i piękne surowce mamy pewność, że nasze projekty będą unikalne. Ich kształt i charakter dostosujemy do preferencji naszych Klientów. Chętnie uwzględniamy pomysły Zleceniodawców, możemy także poddać pod rozwagę z naszej strony interesujące rozwiązania.
Kominki nowoczesne wyróżniają się prostymi, geometrycznymi formami. Często wykonywane są w tynku, a na powierzchnie poziome stosuje się głównie marmury i granity, rzadziej piaskowce lub cegłę klinkierową. Różnorodność wzorów, dowolność kolorystyki, zestawienia barw na „współgranie” lub na „kontrast” to główne wyróżniki form nowoczesnych, wśród których ważne miejsce zajmują kominki półokrągłe i panoramiczne.
Kominki stylowe najczęściej wykonywane są z marmuru. Nadają wnętrzu niepowtarzalny, klasyczny charakter, dzięki czemu nigdy się nie starzeją. Występują w wielu odmianach: od zupełnie prostych, klasycznych „ram”, poprzez ramy profilowane, aż do form mocno rzeźbionych. Jednym słowem, polecane do wystroju każdego wnętrza.
Kominki tradycyjne wykonuje się głównie z cegły klinkierowej lub ręcznie formowanej, łupanego piaskowca lub marmuru, z dużą ilością elementów drewnianych (półki, półeczki, obrzeża). Czasem jako elementy ozdobne stosujemy terakotę. Ich forma często nawiązuje do charakteru drewnianego domu wiejskiego lub dworku szlacheckiego.